VšĮ „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“
Mob. +370 684 63427
Mob. +370 673 82158
Faks.+370 5 2052717
E-paštas:info@dvi.lt

Projektai

Kaimo verslumo gerosios patirties sklaida

Lietuvos kaimo bendruomenėse jaučiama susistemintos informacijos apie verslo bei darbo vietų kūrimo galimybes kaimo vietovėse stoka. Pastaruoju metu gan didelis dėmesys skiriamas kaimo gyventojų persikvalifikavimui, naujų įgūdžių formavimui, siekiant paspartinti perėjimą prie ne žemės ūkio veiklos, tačiau nedaug žmonių ryžtasi kurti nuosavą verslą ir tai ne visada sąlygoja verslo žinių ar įgūdžių trūkumas. Dažnai šias iniciatyvas stabdo baimė ir netikrumo jausmas, ar idėją tikrai galima įgyvendinti, ar užteks žinių, ar gera pati idėja ir pan. Būtent gerosios patirties sklaida skatina žmonių iniciatyvumą ir novatorišką mąstymą – tai yra priemonė verslumo skatinimui, papildanti reikalingų žinių ir įgūdžių formavimo teikiamą naudą.
2011 m. rugsėjo - 2012 m. birželio mėnesiais viešoji įstaiga “DVI Darnaus vystymo iniciatyvos” pradėjo įgyvendinti projektą “Kaimo verslumo gerosios patirties sklaida” (Nr. 4NT-KV-11-1-0048-PR001) pagal priemonę Nacionalinis kaimo tinklas. Projekto tikslas - per gerosios patirties sklaidą paskatinti kaimo vietovių gyventojų verslumą.

Projekto metu:
Buvo identifikuotos kaimo bendruomenių verslumo skatinimo projektai, surinkta ir išanalizuota informacija. Atrinkti geriausi pasibaigusių projektų pavyzdžiai buvo aptarti leidinyje (lietuvių ir anglų kalbomis). Liedinį susidomėję gali parsisiųsti iš DVI interneto svetainės (spausti čia). Leidinys 2012 m. birželio 28 d. buvo pristatytas konferencijoje, kurioje bendruomenių nariai aptarė savo verslumo projektų patirtį, diskutavo apie konkrečias bendruomenių verslo idėjas, savo patirtį.

Projektas atitinka priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Nacionalinis kaimo tinklas“ tikslą, nes prisideda prie gerosios patirties sklaidos užtikrinimo tarp kaimo plėtros, žemės ūkio, maisto ūkio tikslų įgyvendinimu susijusių organizacijų, valstybės institucijų ir įstaigų. Leidiniu siekiama sudominti kaimo vietovių gyventojus, parodyti alternatyvios veiklos vystymo kaime galimybes ir per gerosios patirties sklaidą paskatinti naujų verslų kūrimą, todėl projektas atitinka Tinklo komiteto prioritetą – darbo vietų kaimo vietovėse sukūrimo skatinimas.
 


Interneto puslapis, interneto svetainės, svetainių kūrimas, web dizainas, puslapių kūrimas